Trate.malware-site.www
Trate.malware-site.www
Trate.malware-site.www
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Trate.malware-site.www


 
AcasaUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare
Welcome Serverul Trate este online pentru connectare folositi in consola connect 89.122.11.57

 

 Cum sa gasesti telefon pierdut

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
Andyu
Admin
Admin
Andyu


Posts : 319
Points : 439
Join date : 10/08/2010
Age : 28
Location : Trusesti/Botosani

Cum sa gasesti telefon pierdut  Empty
MesajSubiect: Cum sa gasesti telefon pierdut    Cum sa gasesti telefon pierdut  Icon_minitimeMar Aug 10, 2010 11:00 pm

Cum sa-ti gasesti telefonul pierdut

Stim cu totii ca sansele de a recupera un telefon furat sunt minime, cel mai probabil nule, asa ca majoritatea oamenilor renunta la cautare in mai putin de o ora si se impaca cu ideea ca telefonul este pierdut. Insa nu si cei de la F-Secure, care au lansat o aplicatie speciala, denumita Anti-Theft Mobile, capabila sa iti spuna unde se afla terminalul tau.

Software-ul este gratuit si este compatibil cu o serie de platforme ca Windows Mobile, Android si Symbian. Totusi, producatorul a afisat o lista cu telefoanele care, pentru moment, sunt compatibile cu respectiva aplicatie. Instalarea se face simplu, prin download direct pe telefon si instalarea propriu zisa.

In cazul in care telefonul este pierdut sau furat, utilizatorul va trimite un mesaj SMS catre propriul mobil de pe un alt terminal. Raspunsul va veni imediat tot prin SMS si va afisa locul in care se afla telefonul prin intermediul Google Maps.

O caracteristica si mai aparte a software-ului Anti-Theft Mobile este cea prin care lasa utilizatorul sa stearga de la distanta toate datele personale de pe telefonul furat. Astfel, fotografiile, filmele, mesajele, contactele si e-mail-urile nu mai devin un risc.

In caz ca SIM-ul telefonului a fost inlocuit utilizatorul va fi alertat si de aceasta schimbare. Mai mult, Anti-Theft Mobile permite efectuare apelurilor catre telefonul furat sau pierdut chiar daca cartela SIM a fost inlocuita, iar stergerea continutului de pe telefon se poate face si in acest caz.

Descarca gratuit software-ul de http://www.f-secure.com/en_EMEA/products/mobile/anti-theft-for-mobile/index_main3.html

Rpg un mod+ sa il mute la tutoriale
Sus In jos
http://csstrate.nstars.org
LiKuTzU
Moderator
Moderator
LiKuTzU


Posts : 302
Points : 341
Join date : 10/08/2010
Location : Botosani

Cum sa gasesti telefon pierdut  Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa gasesti telefon pierdut    Cum sa gasesti telefon pierdut  Icon_minitimeMier Aug 11, 2010 2:20 pm

Acuma am aflat si eu de chestii asta:))
Pentru orice eventualitate am sa descarc si eu acest software Very Happy
Mi`am pierdut o data telefonul si nu vreau sa se mi repete:-s
Sus In jos
c0smyNNN
Aproape Dependent
Aproape Dependent



Posts : 126
Points : 130
Join date : 26/12/2010

Cum sa gasesti telefon pierdut  Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa gasesti telefon pierdut    Cum sa gasesti telefon pierdut  Icon_minitimeLun Dec 27, 2010 12:38 am

bine de bagat la cap dar si in telefon:))Very Happy
Sus In jos
Continut sponsorizat





Cum sa gasesti telefon pierdut  Empty
MesajSubiect: Re: Cum sa gasesti telefon pierdut    Cum sa gasesti telefon pierdut  Icon_minitime

Sus In jos
 
Cum sa gasesti telefon pierdut
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Trate.malware-site.www :: Tutoriale :: Tutoriale-
Mergi direct la: